22/12/2022 13:12
9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко не повний перелік злочинів, скоєних в листопаді російськими військовими. Про це йдеться в дайджесті від експертів СЦГІ:

  • В листопаді на звільнених територіях Миколаївської та Херсонської областей було відпрацьовано 50 локацій - вірогідних поховань людей, загиблих під час окупації. Близько 200 тіл вдалося ідентифікувати. Водночас понад 2000 тіл загиблих, виявлених на всіх деокупованих територіях, й досі залишаються невпізнаними.

 

  • Продовжує з’являтися інформація про чергові випадки сексуального насильства. Так, в листопаді, слідчі Нацполіції повідомили двом російським військовослужбовцям про підозру у зґвалтуванні вагітної жінки під час тимчасової окупації збройними силами РФ території Київської області.

 

  • Oкупанти продовжували обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури. Зокрема, 15 листопада збройні сили РФ випустили по Україні 96 ракет. Було пошкоджено 15 енергооб’єктів, а без електропостачання залишилося понад 7 млн абонентів. Під час обстрілу 23 листопада випущено близько 70 ракет. Ціллю нападу були переважно об’єкти генерації. Наслідком обстрілу стали системні аварії та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові.


Протягом листопада 2022 року збройні сили РФ своїми діями знову загрожували безпечній роботі установкам підвищеної небезпеки. Внаслідок масованих ракетних ударів по території України, які мали місце 15 листопада, було відключено енергоблоки Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій. Енергопостачання Хмельницької АЕС вдалося відновити лише через 9 годин (увесь цей час станція охолоджувалася за допомогою дизельних генераторів).

****                                             ****                                                                     

Східноукраїнський центр громадських ініціатив документує порушення прав людини, скоєні в ході збройної агресії Росії проти України починаючи з 2014 року. Мета документування - подання зібраних матеріалів Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), Офісу Генпрокурора (Україна), міжнародним комісіям із розслідування та іншим міжнародним організаціям. СЦГІ надає безкоштовну правову  та інші форми допомоги окремим категоріям постраждалих. Детальніше про СЦГІ – на сайті організації: https://totalaction.org.ua/.

Попередні дайджести порушень прав людини доступні за посиланнями:

https://totalaction.org.ua/war-news/195

https://totalaction.org.ua/war-news/198 

https://totalaction.org.ua/war-news/196

https://totalaction.org.ua/war-news/164 

https://totalaction.org.ua/war-news/203

https://totalaction.org.ua/war-news/205

https://totalaction.org.ua/war-news/206

https://totalaction.org.ua/war-news/209