Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022
Ця книга створена для всіх українців, які переживають свої гіркі досвіди війни та потребують прикладів опори для продовження життя
та боротьби. У цій книзі 11 українок різних професій і з різних регіонів розповідають про пережитий травматичний досвід війни. Історії охоплюють події з 2014 та з 2022 років. Авторки щиро та відверто написали про життя в російській окупації, втрату через війну рідних, майна та здоров’я, полон, сексуальне та гендерно зумовлене насилля, пов’язане з війною, тощо. Вагомою частиною їхніх історій є розповіді про те, що їх підтримувало під час цих потрясінь і продовжує допомагати переживати травматичний досвід війни. Підсумком видання є розділ від психологині, присвячений питанням відновлення.
Примарна ясність: міфи і стереотипи навколо Донбасу і війни
Книга присвячена розвінчуванню міфів, пов’язаних із війною, які чинять розкол українського суспільства. У збірці проаналізовано та спростовано хибні уявлення про жителів Донбасу і початок війни в 2014 році; причини, з яких люди лишаються в окупації, та тамтешні реалії, про полон та проблеми цивільних полонених. Розглянуто питання компенсацій для постраждалих із боку української держави.
Ця книга є продуктом спільної роботи фахівців громадських організацій - правозахисників, журналістів, адвокатів та документаторів порушень прав людини.
Видання адресоване громадським активістам, представникам міжнародних організацій, державних органів, журналістам та широкому колу читачів.
Аналітичний звіт за підсумками оцінки практики отримання медичних послуг постраждалими від СНПК в ході російсько-української війни
На основі особистого досвіду постраждалих, які є отримувачами послуг ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».
Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого в ході збройної агресії Росії проти України
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства (СГОН), учиненого в ході збройної агресії Росії проти України. Матеріали посібника пояснюють, що таке СГОН, його форми та наслідки. У книзі можна знайти інформацію про першу медичну допомогу у випадках сексуального насильства та про те, як справлятися з психологічними наслідками такого насильства. Суттєву частину посібника присвячено доступним в Україні видам допомоги, якими можуть скористатися постраждалі, та практичним рекомендаціям щодо юридичного захисту прав уцілілих. У посібнику подано контакти державних та громадських організацій, які надають допомогу тим, хто постраждав від СГОН.
Перехрестя: дев’ять історій про війну та насильство
Графічний роман – це колективна робота про порушення прав людини та вплив збройного конфлікту на Донбасі на життя окремих людей і суспільство в цілому. Він містить дев’ять реальних історій, написаний на основі біографічних інтерв’ю з людьми, які в той чи інший спосіб опинилися у вирі конфлікту. Роман у новелах створений завдяки співпраці Лібереко – Партнерство за права людини та Східноукраїнського центру громадських ініціатив за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Місто, з якого почалася війна
Збірка досліджень присвячена проблемі порушень прав людини у Слов’янську та відновлення миру на Сході України в 2014–2018 роках. В основі книги – свідчення цивільних осіб, які стали свідками порушень прав людини чи постраждали внаслідок військових дій у місті у квітні-липні 2014 року. У збірці проаналізовано функціонування незаконних в’язниць, переслідування мешканців міста за релігійні переконання, залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань, питання примусової праці та торгівлі людьми в місцях несвободи, проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Розглянуто також розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації та пошуку шляхів примирення після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.