Серед загиблих на території Бучанського району найбільша кількість жертв – це чоловіки у віці від 35 до 60 років (44 %). При цьому більшість жертв, причину смерті яких вдалося встановити, померли від вогнепальних кульових поранень. Про це йдеться в дайджесті порушень прав людини, підготовленим «Східноукраїнським центром громадських ініціатив».
СЦГІ проаналізував інформацію про 395 трупів, виявлених на території Бучанського району (Київська обл.) Серед них найбільша кількість жертв – це чоловіки у віці від 35 до 60 років (44 %). Загалом серед загиблих 75% осіб чоловічої статі, 25% - жіночої.
Серед загиблих, попередню причину смерті яких вдалося встановити, переважають вогнепальні кульові поранення (голови грудної клітини, живота, кінцівок тощо).
Причину смерті більшості загиблих встановити не вдалося. Стан багатьох тіл (гнильні зміни, муміфіковані, обгорілі і т. п.) не дозволяв правоохоронцям встановити попередню (орієнтовну) причину смерті. Водночас, відомості про час, місце та/або обставини виявлення трупів, візуальний аналіз розміщених фото, свідчать про те, що смерть абсолютної більшості цих людей настала від факторів війни та пов’язана з ними. Наприклад, 26 обгорілих трупів в переважній більшості були виявлені в салонах обстріляних та згорілих автомобілів. Частину трупів ексгумували, зокрема, але не виключно, з місць масових поховань (наприклад, братська могила поруч з будівлею храму по вулиці Б. Хмельницького, 7В в м. Буча) і вони містили кульові та/або осколкові поранення.
Дайджест:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив документує порушення прав людини, скоєні в ході збройної агресії Росії проти України починаючи з 2014 року. Мета документування - подання зібраних матеріалів Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), українським правоохоронним органам, міжнародним комісіям із розслідування та іншим міжнародним організаціям. СЦГІ надає безкоштовну правову та інші форми допомоги окремим категоріям постраждалих. Детальніше про СЦГІ – на сайті організації: https://totalaction.org.ua/ .
Правозахисники продовжують фіксувати численні інциденти подібних та інших порушень МГП, які можна кваліфікуватися як воєнні злочини та злочини проти людяності.
Попередні дайджести порушень прав людини доступні за посиланнями: