26/11/2024 11:11
СЦГІ провів зустріч з авторами текстів про життя в окупації. Автори планують вихід книги

«Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів зустріч з учасниками тренінгів з написання текстів «Розкажи світу про свій досвід життя в окупації». Самі тренінги були проведені трохи раніше і за їх результатами учасники навчальних заходів підготували власні тексті. Цього разу автори автобіографічних оповідань обговорили макет книги, яка незабаром вийде друком, та ідеї щодо її презентації та просування.

Запланована до друку збірка буде  25 особистих історій українців, які діляться досвідом перебування у російській окупації. У виданні зібрані спогади жителів Запоріжжя, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини і Чернігівщини, які охоплюють період з 2014 по 2022 рік. Драматичні історії різних за віком і родом занять цивільних українців дають зрозуміти чому для цих людей є неприйнятним життя під владою росіян.

«Оскільки зупинити варварство більшої за чисельністю російської армії, страждання мільйонів цивільних людей Україна може лише за підтримки союзників (насамперед країн Заходу), ми вирішили допомогти людям поза межами України зрозуміти, чому цивільні українці у своїй абсолютній більшості не приймають для себе ідею життя під російською владою», - розповідає про важливість проекту Голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Автори зазначили, що через відмінність досвідів війни відчувають потребу, щоб про їхні історії добре знали й в Україні.  Тому всі тексти учасників вийдуть українською та англійською мовою в друкованому варіанті, а також будуть представлені як мультимедійний проект на сайті організації.

Вихід та презентації друкованої книги заплановано на початку наступного року.

Нагадаємо, під час першого тренінгу були учасники з Харківщини, Херсонщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Донецька. Серед них було багато молоді з досвідом життя в окупації, під обстрілами, втрати родичів, друзів чи рідного дому.

В другому навчальному заході учасники з Херсона, Маріуполя, Бучі, Василівки, Дніпрорудного, Бердянська, Кадіївки, Сватового, Луганська писали історії про евакуацію дітей, страждання тварин, досвід полону. 

Ця діяльність здійснюється в рамках проєкту «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України» «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», Кризовий медіацентр «Сіверський Донець» за підтримки Kurve Wustrow — Центр навчання та взаємодії у ненасильницьких діях в рамках програми «Громадянська служба миру» (ГСМ).