Правова допомога жертвам війни

Вже багато років в роботі Центру надання безкоштовної правової  допомоги клієнтам є важливим компонент багатьох проектів.

Зокрема останніми роками Центр надає таку допомогу  потерпілим та особам, які стали свідками таких порушень грубих порушень прав людини під час збройного конфлікту на сході України. 

Багато в чому надання правової допомоги стало можливим завдяки плідній співпраці з німецькими активістами з неурядової організації Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action.

Правові послуги СЦГІ включають в себе:

  • надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;
  • здійснення представництва інтересів особи в судах, а також деякі інші сервіси в залежності від характеру правового питання. 

Окрема увага приділяється наданню правової допомоги особам, які проживають на непідконтрольній уряду України території та постраждали від грубих порушень прав людини або стали свідками таких порушень.  

Ми завжди відкриті для тих, хто повідомляє про порушення та потребує допомоги. Будь-яка постраждала особа або свідок порушень на умовах повної конфіденційності можуть звернутися до Центру та отримати необхідні правові послуги. 

Для отримання правової допомоги потерпілим не завжди обов'язково особисто відвідувати наш офіс у Києві. В деяких випадках отримати правові послуги можна засобами віддаленого зв'язку (Skype, WhatsApp, Facebook та інше). Волонтери Центру в рамках роботи з документування порушень регулярно здійснюють моніторингові візити на схід України, відвідують прифронтові населені пункти, де одночасно вивчають потреби опитаних потерпілих та свідків у правовій допомозі, пропонують необхідні правові послуги. 

У випадку  вичерпання усіх національних засобів юридичного захисту юристи СЦГІ готують справи до Європейського суду з прав людини, а також інформують про виявлені системні факти порушень прав людини офіс прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі.