21/02/2023 16:02
Фільм «Крихка свобода» з’явився у доступі на Kyivstar ТБ

 

Відтепер документальний фільм "Крихка свобода" доступний для глядачів онлайн-телебачення Kyivstar ТБ. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив режисер стрічки Костянтин Кляцкін. 

Фільм, знятий за спільної ініціативи СЦГІ, документалістів з об’єднання Вавилон’13 та студії DocNoteFilms, розповідає про події на Сході України у 2014. В основу сюжету ліг аналітичний звіт «За ґратами будинку «уряду ЛНР», підготовлений експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив. 

Робота над стрічкою тривала майже пів року. Героями "Крихкої свободи", з якими під час зйомок працювала команда СЦГІ,  стали п’ятеро луганчан. В кожного за плечима полон в підвалах захопленої бойовиками місцевої ОДА.

«Історія цивільних заручників, що утримувались в підвалах Луганської ОДА 14-15 років дуже показова та дозволяє краще зрозуміти, що відбувається на окупованих територіях зараз», - зазначив Костянтин Кляцкін.

Автори поставили собі за мету створити фільм зрозумілий кожному, стрічку яка «зачепить» якомога більше глядачів у усіх регіонах України. Допомогти у виконанні цієї задачі мав і особливий підхід до візуальної складової. Автори об’єднали кілька технічних прийомів – від документальної зйомки до мальованої анімації

Прем’єрний показ "Крихкої свободи" відбувся у жовтні 2018. З того часу його побачили глядачі у багатьох регіонах України. Також показ було влаштовано для учасників щорічної конференції з прав людини ОБСЄ та в Українському домі у Варшаві. Онлайн-прем’єра фільму відбулася 28 червня 2019 року.