Так, першим цю тему порушив очільник МЗС України Дмитро Кулеба ще 4 березня 2022 року: «Коли бомби падають на ваші міста, коли солдати ґвалтують жінок в окупованих містах, а ми, на жаль, маємо непоодинокі випадки, коли російські солдати ґвалтують жінок в українських містах, тоді важко, звичайно, говорити про ефективність міжнародного права».
Інформація про зґвалтування також періодично з‘являється в соцмережах, повідомленнях активістів та журналістів.
20 березня Офіс омбудсмена Людмили Денісової прямо підтвердив наявніть звернень громадян щодо злочинів СГОН: «З початку збройної агресії Росії проти України на "гарячу лінію" уповноваженого надходить інформація про вчинення військовослужбовцями Російської Федерації насильницьких злочинів, у тому числі проти статевої свободи та статевої недоторканості особи».
СГОН є неприпустимим в ході воєнного конфлікту. Варто зазначити, що Римський статут зараховує певні види СГОН до категорії воєнних злочинів, відповідно до ст. 8: зґвалтування, примус до проституції, примусова стерилізація та інші види сексуального насильства, які становлять грубі порушення Женевських конвенцій (якщо вони скоєні в контексті збройного конфлікту та пов’язані з ним) є воєнними злочинами.