14/03/2022 18:03
На Луганщині російські військові вбили відомого волонтера та колишнього в’язня «ЛНР» Олександра Кононова

Росіяни розстріляли Олександра у селі Борівському під Сєвєродонецьком просто у його власному будинку. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

До початку українсько-російської війни Олександр Кононов був активістом громадської організації «Юридичний лікбез для водіїв». Коли в Сєверодонецьку розпочалися бої, разом з дружиною взявся допомагати українським військовим: розвозив їжу, медикаменти та доставляв бійців на позиції. 

Липневого дня 2014 року автівку Олександра зупинили бойовики. Волонтер помилково заїхав на ворожий блок-пост і потрапив на 98 днів у полон. Перший місяць його, як «особливо небезпечного», тримали в ізоляторі тимчасового утримання у Луганську. Потім у підвалі будинку «уряду ЛНР». Про це незаконне місце несвободи у 2018 році «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» підготував звіт «За ґратами будинку "уряду ЛНР"», створений на снові 19 інтерв’ю з людьми, яких утримували в підвальному приміщенні колишньої ЛОДА.

Пропонуємо згадати Олександра та передивитись документальний фільм «Крихка Свобода» за його участі про п'ятьох звичайних українців, які потрапили у полон в окупованому Луганську.