05/11/2019 19:11
Шукаємо партнерів для організації показів мандрівної виставки «На зламі»

Східноукраїнський центр громадських ініціатив шукає партнерів для показу інтерактивної виставки «На зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході війни на Донбасі.

Хочете долучитися до дискусії про війну та мир в Україні? У вас є музей чи бібліотека і ви шукаєте можливість оживити ваш простір? Ставайте організатором виставки «На зламі»: ми привеземо виставку у ваше місто та спільно сплануємо інтерактивні заходи на основі виставки.

Для кого цей проект?

Для громадських активістів, працівників музеїв, бібліотек, закладів освіти та культури, які прагнуть стимулювати дискусію про наслідки війни та шукати моделі постконфліктного врегулювання.

Про виставку:

«На зламі» поєднує особисті історії постраждалих разом з інфографікою та відеоісторіями, що містять відверті свідчення людей, які пережили невизначеність та страх, розрив з власними сім’ями, вимушену міграцію та життя у беззаконні.

6 міст за 4 місяці, більше тисячі відвідувачів – «На зламі» не лише виставка, а й мистецький простір, створений для осмислення теми війни в Україні, впливу збройного конфлікту на цивільне населення. Кожен показ виставки передбачає дискусії щодо умов відновлення миру на Сході України та широкого кола інших гострих проблем пов’язаних із конфліктом.

Про покази у попередніх містах можна дізнатися тут:

Київ, музей «Золоті ворота» - http://bit.ly/2WFRmtl

Київ, бібліотека КПІ - http://bit.ly/36z51qE

Сєвєродонецьк, Луганська обласна цивільно-військова адміністрація – http://bit.ly/2PKLQV9

Слов’янськ, Центральна міська бібліотека - http://bit.ly/2NcEfNa   

Що чекає на організації - партнери?

 • Етап 1: вебінар-знайомство із організаторами виставки «На зламі» у форматі «Питання – відповідь» про можливості та перспективи співпраці;
 • Етап 2: надсилання потенційними партнерами заявки на партнерство з організації показу у вашому місті;
 • Етап 3: участь запрошених партнерів у семінарі «Організація та проведення показів виставки «На зламі»: логістичні та методико-освітні аспекти»;
 • Етап 4: організація і проведення показу виставки у власному місті.

Що ми очікуємо від місцевих партнерів?

 • організація показу виставки (тривалістю від 2-х до 4-х тижнів) у відвідуваному місці з наявною охороною, освітленням, розетками та площею понад 60 квадратних метрів;
 • організація презентації виставки та її подальша підтримка інтерактивними заходами (екскурсії, обговорення, перформанси тощо; місцеві партнери мають забезпечити щонайменше проведення публічного відкриття виставки);
 • висвітлення відкриття виставки у місцевих ЗМІ;
 • періодична перевірка цілісності виставки та належної роботи всіх екранів, аналіз відвідуваності та характеру взаємодії глядачів із виставкою;
 • комунікація з проектною командою Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Що ми пропонуємо?

 • компенсація організаційних витрат;
 • інформаційна та методична підтримка показів виставки;
 • рекламна підтримка відкриття виставки у соціальних мережах;
 • забезпечення навчально-методичними матеріали (зокрема посібник для екскурсоводів та організаторів);
 • доставку виставки «На зламі» у ваше місто.

Зацікавлені організації просимо заповнити заявку на партнерство та надіслати на email: jfpcoalition@gmail.com. Останній день подачі заявок: 17 листопада 2019 р.

Посилання на форму заявки: http://bit.ly/2Ci6B2g 

Зацікавлених для участі у вебінарі просимо зареєструватися тут: https://forms.gle/kSLv6Aompvh76gLT9

Інформація про проект:

Виставка спроектована в рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – не насильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу» організаціями - членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» за підтримки німецької організації Kurve Wustrow. Мета проекту – стимулювати суспільну дискусію про наслідки війни та порушень прав людини, в тому числі через різноманітні комунікаційні продукти, що базуються на задокументованих свідченнях постраждалих.

Організатори:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив — неприбуткова організація, яка займається документуванням порушень прав людини в ході війни на Сході України, правовою допомогою жертвам конфлікту. Команда СЦГІ має намір зібрати якнайбільшу кількість доказів про злочини, скоєні під час збройного конфлікту на Донбасі, щоб винуватці понесли справедливе покарання.