06/09/2023 15:09
СЦГІ та Василівська територіальна громада обговорили питання збереження інформації про злочини російської агресії

6 вересня в Запоріжжі Східноукраїнський центр громадських ініціатив та Василівська територіальна громада провели обговорення щодо перспектив та проблем збереження інформації про злочини російської агресії.

В заході взяли участь представники місцевого самоврядування Василівки, освітяни, працівники установ культури, активісти, які евакуювалися з тимчасово окупованої території до Запоріжжя.

Правозахисники СЦГІ розповіли учасникам про свій досвід збереження інформації про злочини російської агресії через книжки, виставки, звіти тощо.

«Вам справді є що зберегти, чим поділитися світом. Ми приїхали до вас розповісти про різні форми збереження історичної пам’яті. Хочемо, аби ви самі послухали і сказали: «Це нам більше підходить, а в цьому нам потрібна допомога…». І ми разом подумаємо, що можемо зробити, аби протидіяти російській агресії в культурному полі»,- зазначив голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Під час обговорення представники громади розповіли про свої напрацювання та висловили очікування, що дана зустріч допоможе їм визначитися як подати світу історії гуманізму, людяності та героїчного спротиву Василівської громади російській агресії.

«Це історія, яку ми з вами маємо пам’ятати і передати наступному поколінню. Ми маємо розповісти як ми жили, як все дійсно було», - підсумував голова Василівської громади Каліман Сергій.