22/09/2020 09:09
Українська мережа жінок, які пережили насилля, та СЦГІ провели для майбутніх військовослужбовців тренінг з запобігання сексуальному насильству в ході збройного конфлікту

20 вересня Українська мережа жінок, які пережили насилля, та «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провели тренінг «Протидія сексуальному та гендернообумовленому насильству зумовленому конфліктом» для курсантів Військового коледжу сержантського складу в м. Полтава. Захід відбувся за підтримки голландського Knowledge Management Fund та  Фонду Нобелівського лауреата премії миру Деніса Муквеге.

Лекторками виступили жінки, які перебували в полоні незаконних збройних формувань  – Ірина Довгань, Ірина Бойко та Людмила Милокост. Експертну підтримку забезпечили юристи «Східноукраїнського центру громадських ініціатив».

Під час тренінгу вони ознайомили курсантів з поняттям сексуального та гендернообумовленого насилля. Розповіли їм про прояви сексуального насилля в умовах збройного конфлікту на Сході України та  на Балканах. З власного досвіду перебування в полоні тренерки розповіли як насильство над полоненими жінками використовується на Донбасі як зброя війни.

«Проблема сексуального і гендернообумовленого насилля в умовах війни не просто замовчується, вона ігнорується в українському суспільстві. Для мене важливо донести, особливо до молодих людей, цю інформацію для того, щоб вони не вчинили нічого подібного або убезпечилися від таких дій щодо себе», - зазначила Людмила Милокост.

Юристи «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» провели для  курсантів вправи, які знайомлять із відповідальністю за сексуальне та гендернообумовлене насильство в умовах збройного конфлікту за національним та міжнародним законодавством.

«Сексуальне насильство як зброя ведення війни має бути  викорінене в сучасному світі. Для того аби сформувати у нового покоління українських військових ставлення категоричного неприйняття такого насильства ми і проводимо ці тренінги», - прокоментував захід голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Тренінг відбувся з дотриманням всіх протиепідемічних заходів.

В липні правозахисники та постраждалі провели подібний тренінг для військовослужбовців в одній із військових частин ЗСУ в Чернігівській області.